Historia Szkoły
Początki naszej Szkoły wiążą się z powojenną odbudową przemysłu, jego zapotrzebowaniem na wykwalifikowane kadry. Już w 1Początki naszej Szkoły wiążą się z powojenną odbudową przemysłu, jego zapotrzebowaniem na wykwalifikowane kadry. Już w 1945r. Krakowska Fabryka Kabli zorganizowała warsztaty, w których około 30 uczniów, praktykowało w zawodach: ślusarza, elektryka i tokarza. Było to zaczątkiem 3-letniej Szkoły Przemysłowej dla młodocianych pracowników, istniejącej do roku 1950 i kształcącej w zakresie przygotowania zawodowego.
W kwietniu 1946r. Ministerstwo Przemysłu Ciężkiego podjęło decyzję stworzenia na bazie istniejącej szkoły przyzakładowej 3-letniego Gimnazjum Przemysłowego ze specjalnościami - elektryczną i mechaniczną. Na stanowisko pierwszego dyrektora powołany został pan Bronisław Tomecki. Jeszcze w tym samym miesiącu odbyły się pierwsze egzaminy wstępne. Nowo powstała szkoła pracowała w bardzo trudnych warunkach. Nauka odbywała się początkowo w świetlicy nad portiernią, a następnie w drewnianym poniemieckim baraku. Chociaż brakowało podstawowego wyposażenia, programów nauczania i podręczników, a prowizoryczny zbity z desek sprzęt zastępował stoliki i ławki, szkoła od samego początku miała szczęście do wspaniałych nauczycieli, przekazujących młodzieży nie tylko wiedzę ale i wzorce postaw. Takim był pierwszy jej dyrektor - pan Bronisław Tomecki - oskarżony z czasem przez władze komunistyczne o działalność pedagogiczną niezgodną z wytycznymi ówczesnej polityki i uwięziony. Za jego kadencji w czerwcu 1948r. opuścili szkołę pierwsi absolwenci Gimnazjum jako kwalifikowani robotnicy. Było wśród nich: 15 ślusarzy, 7 tokarzy i 8 elektryków.945r. Krakowska Fabryka Kabli zorganizowała warsztaty, w których około 30 uczniów, praktykowało w zawodach: ślusarza, elektryka i tokarza. Było to zaczątkiem 3-letniej Szkoły Przemysłowej dla młodocianych pracowników, istniejącej do roku 1950 i kształcącej w zakresie przygotowania zawodowego.
W kwietniu 1946r. Ministerstwo Przemysłu Ciężkiego podjęło decyzję stworzenia na bazie istniejącej szkoły przyzakładowej 3-letniego Gimnazjum Przemysłowego ze specjalnościami - elektryczną i mechaniczną. Na stanowisko pierwszego dyrektora powołany został pan Bronisław Tomecki. Jeszcze w tym samym miesiącu odbyły się pierwsze egzaminy wstępne. Nowo powstała szkoła pracowała w bardzo trudnych warunkach. Nauka odbywała się początkowo w świetlicy nad portiernią, a następnie w drewnianym poniemieckim baraku. Chociaż brakowało podstawowego wyposażenia, programów nauczania i podręczników, a prowizoryczny zbity z desek sprzęt zastępował stoliki i ławki, szkoła od samego początku miała szczęście do wspaniałych nauczycieli, przekazujących młodzieży nie tylko wiedzę ale i wzorce postaw. Takim był pierwszy jej dyrektor - pan Bronisław Tomecki - oskarżony z czasem przez władze komunistyczne o działalność pedagogiczną niezgodną z wytycznymi ówczesnej polityki i uwięziony. Za jego kadencji w czerwcu 1948r. opuścili szkołę pierwsi absolwenci Gimnazjum jako kwalifikowani robotnicy. Było wśród nich: 15 ślusarzy, 7 tokarzy i 8 elektryków.